פורטל משפטי - רשלנות רפואית - מאמרים.
רשלנות רפואית. פורטל הפיצויים הישראלי - המלצות על עורכי דין, מאמרים.

פורטל משפטי - רשלנות רפואית - המלצות על עורכי דין, מאמרים.

מה יש לחפש בעורך דין רשלנות רפואית?


כל עורך דין רשלנות רפואית טוב חייב להחזיק בחלק נכבד מן התכונות המפורטות במאמר. תחום הרשלנות הרפואית אינו פשוט להוכחה ולכן מצריך מיומנויות ייחודיות, בשונה מכל תחום משפטי אחר.

תחילה, אחת התכונות החשובות והמרכזיות הנדרשות מעורך דין רשלנות רפואית היא ניסיון. זוהי תכונה שלא ניתן לוותר או להתפשר עליה. ככל שעורך הדין מנוסה יותר וותיק יותר כך וודאי גדלה בקיאותו בתחום הרפואה בכלל, בפסיקות הרשלנות הרפואית שניתנו על ידי בית המשפט בעבר ובהווה ועל ידי כך יוכל לבסס כל תביעה על פסק דין שכבר ניתן בנושא ולהעצים לאין שעור את אחוזי הזכייה בתיק. כמו כן,עורך דין מנוסה, מכיר בעצמו את מונחי הרפואה הרלוונטיים ולפיכך, יוכל להבין לעומק הן את האירוע הספציפי של מרשו והן את טיעוני הנגד של הרופא או בית החולים, ולסתור אותם בזמן אמת בבית המשפט.

לבסוף, עורך דין וותיק ומנוסה, מקושר היטב עם טובי המומחים הרפואיים בתחום. חוות דעת חיובית של מומחה רפואי בעל שם בתחום, המעיד על רשלנות לטעמו שבוצעה באירוע, מקפיצה בכמה רמות את הסתכלות ביתה משפט על האירוע ועל התנהלות בית החולים והצוות הרפואי בו. אין להתפתות לקבל שם של מומחה רפואי חיצוני למשרד עורכי הדין המייצג אתכם- חשוב מאוד שהמומחה הרפואי יהיה מוכר לעורך הדין ולעולם הרפואי בכלל.

שנית, על עורך דין רשלנות רפואית להיות מקצועי ובקיא מאוד בהלכה ובפסיקה הקיימת בתחום. מאחר ומדובר בתחום "אפור" אשר לא ניתן להוכחה מדעית או חד משמעית, על עורך הדין להכיר לעומק את החוקים הרלוונטיים לאירוע הרשלנות, את הקשר בין החוקים ופרשנותם למקרה הנדון ואת הפסיקה שניתנה על ידי בית המשפט בעבר על אירוע דומה או לעיתים אף זהה. הכרה עמוקה של העולם המשפטי הנזיקי ועולם הרשלנות הרפואית בפרט אינה פשוטה ומצריכה חדות, ירידה לפרטים ויסודיות. עורך הדין הבקיא בפרטי פרטיו של עולם הרשלנות הרפואית יוכל להוכיח ביתר קלות לבית המשפט כי הרופא המדובר חרג מסטנדרט ההתנהגות המצופה ממנו ומחובת הזהירות שלו כלפי המטופל. כמו כן, מקצועיותו של עורך דין רשלנות רפואית לא מסתכמת בעולם המשפטי ומתפרסת רבות גם אל העולם הרפואי. הכרה של עולם הרפואה תאפשר לעורך הדין להבין את האירוע לעומק, את עמדתם הסותרת של בית החולים והרופאים הנתבעים ואף את סבירותה של חוות הדעת שניתנה מן המומחה הרפואי על התיק. ככל שמחזיק עורך הדין בידע רפואי רב יותר, כך יוכל לשכנע טוב יותר האם נעשתה חריגה מסטנדרט המקצועיות הרפואי המחייב או לאו, ובהמשך לכך יוכל לסתור באופן משכנע את טענות הנגד של הנתבעים.

לבסוף, תכונה מרכזית וחשובה שאין להתפשר עליה בעת חיפוש עורך דין רשלנות רפואית היא רגישות ויחסי אנוש. עורך דין המתעסק בנושאים כל כך עדינים ומורכבים כחיי אדם ופגיעה בנפש ובגוף לא יכול להסתכל על מקרה רשלנות באופן קר וטכני. חיבורו האישי של עורך הדין למקרה הנדון לצד הזדהות עם הלקוח והבנה אישית עמוקה של המצב בו הוא נמצא והקשיים הפיזיים והנפשיים העוברים עליו, ייצרו חיבור אישי של עורך הדין לתיק ובכך מחויבות ורצינות גבוהה כלפי הניצחון. בנוסף, עורך דין המבין את מרשו ואת הלחצים המופעלים עליו לאחר שהיה קורבן למקרה רשלנות, יידע לייצג אותו טוב כפליים בבית המשפט משום שיוכל לייצג עמדתו של הלקוח בגוף ראשון ולהעביר לבית המשפט את התחושה האותנטית של נפגע רשלנות רפואית.

איך לבחור עורך דין לתביעת רשלנות רפואית?


ניהול תביעה בגין רשלנות רפואית מצריך ידע וניסיון הן בהיבט המשפטי והן בהיבט הרפואי על כן נדרשת מיומנות רבה על מנת לטפל באופן הולם בתיק רשלנות רפואית.

בתביעות בגין רשלנות רפואית יש להוכיח התרשלות של הצוות הרפואי, נזק שנגרם לנפגע וקשר סיבתי בין אותה התרשלות לבין הנזק.

תביעות אלה מחייבות מומחיות כדי להוכיח כל אחד מהיסודות הללו.

הדבר נכון הן לגבי שלב בדיקת קיומה של עילת תביעה, הן לגבי שלב הכנת התיק לתביעה ככל שמתברר כי אכן קיימת עילת תביעה, והן לגבי שלב ניהול ההליכים בבית המשפט, בתחום עיסוקו.

לכן, רצוי לבחור עורך דין שתחום עיסוקו הינו נזיקין ובבעל ניסיון ספציפי בניהול תביעות בגין רשלנות רפואית.

עורך הדין בעל ידע ומיומנות בתחום יידע לתחקר באופן הולם את הלקוח, להשיג את החומר הרפואי הרלוונטי, להתייעץ עם המומחים הרפואיים הרלוונטיים, ולהכין את התיק כראוי, כדי להשיג תוצאה מכסימלית עבור הנפגע.לגולשי הפורטל עומד ייעוץ ראשוני באמצעות עו"ד אבי לוטן המייצג מקרים קשים של רשלנות רפואית. פניה ישירה לעו"ד לוטן: 054-7930927. טל': 03-6916555, דוא"ל:lotanlaw@gmail.com  
פורטל משפטי - רשלנות רפואית - המלצות על עורכי דין, מאמרים
רשלנות רפואית. בוק בת מצווה, ד"ר אדיבי דוד