פורטל משפטי: מר דוד אדיבי - אורטופד מנתח
  •  

  • רשלנות רפואית כתוצאה מלקיחה אנמנזה לקויה או רשלנית


פורטל משפטי - ד"ר אדיבי דוד - אורטופד מנתח


לכל מאן דבעי

הנדון: מר דוד אדיבי


הנני פציינט מקדמא דנא של ד"ר אדיבי דוד. כשנתבקשתי לכתוב כמה מילים שישמשו עדות אופי, חשתי על בשרי מהי אמבילנטיות: שמחה על הזכות שנפלה בחלקי להעלות קווים לדמותו של איש נפלא מאין כמותו, אך גם קורטוב של עצב עכב הנסיבות.

בשנות ה-80 של המאה הקודמת נפצעתי והגעתי אליו כאורטופד מומחה. כבר בהתחלה הבחנתי בגישה אמפטית לחולה. איני נכנס לפרטים הקשורים לפציעתי, שכן זה לא האישיו, אך אוכל לומר ללא כחל וסרק - זה האיש שמילא את תפקידו כדבעי: טיפול, דאגה, דחיפה, עידוד,מקצועיות ומעל לכל - ענווה וצניעות.

בפראזה לשיר המפורסם - אם יורשה לי - אאסוף רק מעט פנינים לטובתו:
* איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא, שאומר לאישה חולה, שהפרוטה אינה מצוייה בכיסה: "תשלמי כשתוכלי" - מבלי שהתבקש?
* איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא, שיאסוף לביתו כלב נטוש מדדה ויקבע את רגלו בגבס, יאכיל חתולה מייללת וייקח ציפור שנחבלה, יעניק לה טיפול מסור בביתו, עד החזרת כושרה לעוף ושליחתה לחופשי?

כל המתואר לעיל אינו מטאפורה. אני עד לחלק מהדברים. חלק אחר שמעתי מרעיתו, שסיפרה עד כמה חצר ביתם הפכה לבית חולים וטרינרי, שיקומי לחיות רחוב נטולות בעלים.
אף פעם לא חברנו במושגים של חברות, כי מעבר לדאגה הכנה שלו הוא גם משדר ריחוק מובנה ראוי בין רופא לפציינט. אולי מוטב שכך, כיוון שזה ממקסם פראקסלנס את מידת אחריותו הבלתי תלויה בקשר משפחתי, חברי וכיוצא בזה.
מר אדיבי הינו רופא בעל אינטגריטי המצליח לשזור כחוט השני את היותו אדם בתוך המשוואה הדיכומוטית של "רופא - חולה". אילו התבקשתי לצקת לתוך משוואה זו פרדיגמה של האדם הפשוט בשילוב רופא, שלא גבה ליבו, הבחירה אבסולוטית. הוא אבא טוב, בעל נאמן, סבא מסור, עניו, צנוע, נעים הליכות, מאיר פנים ונחבא אל הכלים.
מה עוד צריך?

בכבוד רב - יוסי א.
רחובות
פורטל משפטי - | בוק בת מצווה , אורטופד מר אדיבי דוד